Jak chronić żniwa przed myszami pokojowymi oznacza niedźwiedź Urz

Nie trzeba mówić o szkodzie, jaką myszy powodują na plantacjach i zbiorach podczas przechowywania.

Posadzone drzewa, przeznaczone do przechowywania owoców ich pracy - czekać na inwazję gryzoni. Tutaj również konieczne jest, aby ogrodnicy używali różnych pomysłowych pułapek, pułapek i trucizn, aby odpierać ataki myszy.Śmiertelny arsenał, ofiarowany daczy do walki z gryzoniami w centrach ogrodniczych, zagraża ulubieńcom rodziny z czterema palcami. Ofiary eksterminacji myszy mogą stać się ptakami. Tymczasem jest inny sposób: musisz odstraszyć nieproszonych gości. W tym celu pomogą rośliny, które wydzielają specyficzny smak: gryzonie, uciekające przed nim, po prostu podbiegają.

Wiadomo, że myszy nie mogą tolerować zapachu czerwieni czarnego bzu. Zasadź kilka krzewów tej rośliny na miejscu. Jeśli to konieczne, liście i pokrojone gałęzie można rozłożyć w miejscach, w których zwierzęta się ukryły. To prawda, że ​​zapach czarnego bzu nie trwa dłużej niż dwa tygodnie, więc rozłożone gałęzie liści będą musiały być regularnie wymieniane na świeże.

Zapach rumianku - apteka i zapach - działa na myszy. Nasiona roślin są rozproszone w ustronnych miejscach pokoju, w którym gromadziły się gryzonie. Dość szybko zwierzęta opuszczą je. Jednak rumianek nie jest tak skuteczny, jak byśmy chcieli.

Poważnym problemem dla gryzoni może stać się łopian. Przerażającą właściwością rośliny jest to, że jej nasiona, pokryte cierniami i cierniami, przywierają do wełny, spadają pod stopy, na delikatną skórę między palcami. Dla zwierząt powoduje to niedogodności i nieznośne udręki.

Wewnątrz można rozlewać nasiona łopianu we wszystkich rogach i wzdłuż listew przypodłogowych. Jeśli latem nikt nie mieszka w daczy, są one rozkładane na podłodze w całym domu.

Cherokoren leczniczy to roślina, z której myszy uciekają w panice. W zamkniętej przestrzeni gryzonie umierają z wydalanej przez nich trucizny. By the way, w dawnych czasach wywar z blackcore był używany do wylewania ścian i podłóg w stodołach, aby chronić sklepienia przed ekscesami gryzoni.

W naturze wszędzie rosną czarne nogi. Doświadczeni ogrodnicy, biorąc pod uwagę przerażającą zdolność roślin, uprawiają go w ogrodzie. W warunkach naturalnych roślina czarna jest rośliną wieloletnią, w kulturze uprawiana jest w cyklu jednorocznym lub dwuletnim.Propaguj czarne nasiona nasionami. Są wysiewane w glebie wczesną wiosną przez gniazda (3-5) w odległości 25-30 cm, sadzonki pojawiają się po 14-16 dniach, ale zdarzają się dopiero po roku. Są zalecenia, aby zasiać czerń i wokół miejsca, w różnych jego częściach, ale bliżej drzew i krzewów. Jednak postępuj zgodnie z tą radą z ostrożnością - roślina jest nadal trująca. Na działce liczącej 4 sto części wystarczy umieścić nie więcej niż 15 kopii.

Jako mysz, kos jest szczególnie skuteczny w stanie zielonym, ale także w postaci wysuszonej może być użyty. Nieprzyjemny dla gryzoni aromat wydziela wszystkie części rośliny, szczególnie mocno korzenia zapach. Po tym, jak blackroot "pracuje" latem, należy go wyciąć lub wyrwać korzeniami i wysuszyć. Przed wypadnięciem ze śniegu rośliny układa się pod drzewami, krzewami i lekko dociśniętymi kamykami.

Jeszcze bardziej niezawodnie można przymocować szczypce szczypiec ze sznurka do pnia drzewa, można je umieścić w krzakach. Odpowiednie "suche bukiety" i do odstraszania myszy w pomieszczeniach.

Często słyszymy od wieśniaków, że czarna skóra nie chroni myszy przed ogrodami ani przed domem. Takie przypadki nie są wykluczone, przede wszystkim dlatego, że z powodu niewiedzy "sześciotysięczniki" wykorzystują nieleczniczą czarną korzeń i jego inny rodzaj. Zdarza się, że mylą czarny lek z roślinnym korzeniem mizdrownicy, popularnie zwanym czarnym korzeniem i czarną marchewką.

Myślę, że znajdą się ogrodnicy, którzy sądzą, że myszy nie mogą być przerażone trawą, ponieważ ich liczba szybko rośnie. Warto jednak spróbować, ponieważ inne sposoby walki z gryzoniami z reguły nie dają 100% rezultatów. Należy pamiętać, że sama przyroda reguluje liczbę gryzoni, nie pozwalając im zbytnio się rozmnażać.

Myszy stanowią ważne ogniwo w łańcuchu pokarmowym. Jeśli z różnych powodów staną się nieliczne, ptaki, jeże, lisy i inna fauna będą pozbawione jedzenia.

W ubiegłym stuleciu wszystkie wróble zostały zniszczone w Cesarstwie Niebieskim i wkrótce nie było zbioru zbóż, ponieważ liczba owadów powodujących uszkodzenia tych roślin gwałtownie wzrosła. Musiałem pilnie importować ptaki z innych krajów. Przykład bezmyślnego stosunku do przyrody w Chinach udowodnił, że jakakolwiek ingerencja w naturę może przynieść nieoczekiwany efekt, dlatego człowiek musi prowadzić działalność gospodarczą w sposób rozsądny, bez szkody dla środowiska.

Jak chronić żniwa przed myszami pokojowymi oznacza niedźwiedź UrzPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top