Jak chronić swoje dziecko przed złym wpływem niegrzecznych dziewcząt (crys) - magia ochronna - wszechświat ezoteryki

Krzyki to stworzenia z innego świata, które przychodzą do małych dzieci. Nie ma dokładnego opisu ich wyglądu, ale istnieją podstawowe przebrania w postaci nietoperzy (odzież nocna), kobiet w czarnych ubraniach z długimi włosami, duchami. Są to bardzo nieprzyjemne stworzenia, które dostają się do łóżka dziecka, wchodzą do niego i zaczynają szczypanie, popychanie i gryzienie dziecka. Mogą także dać dziecku napój z mlekiem, wysyłając mu truciznę, co sprawia, że ​​dzieci płaczą, są kapryśne, mają bóle brzucha, dzieci stają się niespokojne i źle śpią.

Aby chronić dziecko przed kryzysami, wcześniej na wsiach nigdy nie opuściły dziecka po zachodzie słońca, wieczorem nie można było zostawić pieluszek na ulicy. Również złym znakiem, który przywabia płacz, było kołysanie pustej kołyski i kąpanie dziecka w wodzie stojącej całą noc.

Nigdy nie słyszałem o tym przesądu. Czy to jest dokładnie rosyjski? Nawet nazwa - "Crixuses" - brzmi jakoś europejsko.

Kołysząc pustą kolebką, jak zły znak, moim zdaniem, z tej samej opery co puste wiadro itp. Cóż, zabranie dziecka na ulicę wieczorem jest niemożliwe, ponieważ po zachodzie słońca zaczyna się czas złych duchów, a dom (próg) uważany jest za obszar chroniony, gdzie nie ma dla nich drogi.

Moim zdaniem chrzest jest najłatwiejszym sposobem ochrony dziecka przed większością złych duchów.

Wygląda na to, że nocna sukienka jest pewnym obrazem współczesnej Babaiki, której historia zaczyna się w głębokiej przeszłości Słowian (podczas wielbienia pogańskich bogów). Kobiety w ciąży z góry zrobiły amulet - bezczelną lalkę-motanku, wykręconą z szmat bez pomocy igieł. Po urodzeniu dziecka przywiązano go do kołyski noworodka, co rozpraszało nocnego ducha. Inny użył gałązki ostu, postawił pod poduszką.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top