Jak banki oszukują klientów

Jak banki oszukują klientów

Zasadniczo konsumenci są oszukiwani na dwa sposoby: podczas udzielania pożyczki i wydawania karty bankowej.

Oszustwa kredytowe

Biorąc pod uwagę fakt, że większość obywateli naszego kraju ma kredyty, oszustwa w tym obszarze są najbardziej opłacalne dla banków.Tak, masz zamiar wydać pożyczkę na zakup mieszkania, samochodu, sprzętu gospodarstwa domowego lub coś innego. Najciekawsze zdarza się, gdy pracownicy instytucji kredytowej dowiadują się o chęci ubiegania się o pożyczkę. Będą starali się jak najlepiej przekonać, że ich bank jest najwspanialszy i jakie są ich niskie oprocentowanie pożyczki. Nie zapominaj, że menedżerowie to dobrzy psycholodzy. Przeprowadzają niezbędne kursy "potrząsania mózgiem" dla klientów. Eksperci uśmiechają się do ciebie i budują rozmowę w następujący sposób: po pierwsze rozmawiają o wszystkich pozytywnych aspektach kontraktu, potem od niechcenia mówią o wysokich odsetkach, prowizjach i grzywnach. W końcu obowiązkowa pięciominutowa opowieść o wszystkich zaletach banku przed konkurentami. Dlaczego pytasz? To wszystko psychologia. Od dawna udowodniono, że ludzie pamiętają tylko początek i koniec rozmowy, a co zostało powiedziane w środku, ich mózg po prostu wymazuje się z pamięci. Tak więc okazuje się, że wszystkie te zalety są opisane szczegółowo na początku i na końcu, aby odwrócić uwagę od możliwych wad, które są szybko i krótko, bez wdawania się w szczegóły.

Trzeba wspomnieć o jeszcze jednej sztuczce banków związanej z pożyczkami.

Wydawałoby się, że spłaciłeś pożyczkę w całości, dokonałeś ostatniej płatności i bezpiecznie zapomniałeś, że bank miał kiedyś pieniądze. Nie relaksuj się. Nie wszyscy wiedzą, że pożyczka musi zostać zamknięta, prosząc bank o wydanie dokumentu w sprawie pełnej spłaty długu. Tylko w tym przypadku możesz mieć pewność, że kwota została wypłacona w całości, a wolność od kredytu "niewola" już nadejdzie.Ponadto banki wciąż mają jedną lukę. Po spłaceniu pożyczki, gdzie za pół roku dostaniesz telefon z banku i jesteś proszony o spłatę określonej kwoty długu. Jeśli nie pozwalają mieć pod ręką są wszystkie wpływy z płatności miesięcznych płatności i spokojnie wyjaśnić, że pracownicy organizacji kredytową i sprawdzić, czy wszystkie dokumenty masz pod ręką i można je zgłosić w dowolnym momencie. W takich przypadkach bank zazwyczaj odnosi się do błędu w systemie i przestaje Cię zawracać. Jeśli nie zapiszesz paragonów, będziesz musiał zapłacić ponownie i nie ma nic do naprawienia.

Oprócz metody opisanej powyżej istnieje inna, nie mniej skuteczna metoda oszukiwania ludzi.

Banki bardzo lubią wysyłać do swoich klientów, a nie tylko karty kredytowe.

Oszustwo za pomocą kart kredytowych

Może ty, lub twoi przyjaciele pocztą, weszła piękna koperta z kartą kredytową w środku? Najprawdopodobniej odpowiesz pozytywnie.

Dlaczego potrzebujesz "karty kredytowej" we współczesnym społeczeństwie, nawet jeśli dziecko wie, ale jak o tym zmylić, nie wszyscy wiedzą.

Jeśli nie potrzebujesz karty kredytowej, zanieś ją do najbliższego oddziału banku i napisz odmowę. To będzie gwarancja, że ​​nie zostaniesz przypisany nieznanemu pochodzeniu długu na karcie.

Jak uniknąć oszustwa?

  1. Przed podpisaniem umowy uważnie ją przeczytaj, zwłaszcza informacje napisane drobnym drukiem.
  2. Określić menedżerów banku w zakresie odsetek, warunków i płatności pożyczki.
  3. Przechowuj wszystkie dokumenty przez co najmniej 3 lata od daty ostatniej płatności.
  4. Po spłacie pożyczki, poproś bank o dokument stwierdzający, że jesteś z nim całkowicie
    opłaciło się.
  5. Nie wyrzucaj karty kredytowej wysłanej przez bank, jest to jego własność i może zażądać jej zwrotu w każdej chwili.

Jednak często nie poruszył tematu oszukania banków, ich klientów, bez względu na to jak wiele artykułów są pisane, ludzie będą nadal nadają się do jawnych kłamstw i niedbale odnoszą się do podpisania dokumentu. Czas bardziej uważać na swoje pieniądze i nie rzucać ich na prawo i lewo. Nie pozwól, aby oszustów, których liczba rośnie z każdym rokiem, zarabiają dzięki twojej naiwności. Od samego początku uważniej przyjrzyj się dokumentom i zaufaj nie pracownikom banków, a także tym, którzy w dalszej kolejności nie musieli wydawać pieniędzy na prawników.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top