Czy można jeździć z gołym torsem - podczas jazdy

Obecne ciepło jest testem dla każdego. A większość w tej sytuacji toruje swoje trasy wyłącznie za pomocą obliczeń "od klimatyzatora do klimatyzatora".Czy można jeździć z gołym torsem - podczas jazdy
Cóż, kiedy dodatkowo, a Twój samochód jest wyposażony w to urządzenie i jak być tym, który jest właścicielem krajowego samochodu?

Oczywiście w warunkach, kiedy temperatura w samochodzie sięga lub nawet przekracza 40 stopni, chcę zdjąć nawet skórę, a nie ubrania.

Wielu kierowców poddaje się pokusie odsłonięcia co najmniej torsu, ale dość i tych, którzy się boją. Już od dawna wśród kierowców legendy o grzywnach za podobne wybryki. Czy istnieje jakikolwiek powód do strachu?

Czy mogę jeździć bez T-shirt (z gołą klatką piersiową)?

Prawie wszyscy odwiedzili zagranicę i doskonale zrozumieli, a następnie porządek publiczny jest tam dość surowy.

W związku z tym można swobodnie chodzić z gołym tułowiem tylko na plaży.

W innych miejscach w tym formularzu albo nie będzie dozwolone, albo zostaniesz poddany poważnej karze.

Jednak w naszym kraju sytuacja nie jest najlepsza.

Organy ścigania są dość zazdrosne o łamanie pokojowego spokoju. Niemniej jednak, gdy pytanie dotyczy drogi, pojawiają się pewne niuanse.

Tak, oczywiście, jesteś w miejscu publicznym i korzystasz z własności komunalnej, a jednak jesteś w swoim samochodzie, który jest własnością prywatną.
Dlatego możesz jeździć za kierownicą z gołym tułowiem.

Dokładnie taki sam jak bez:

I nie ma tutaj dyskryminacji ze względu na płeć. Ale, oczywiście, nie powinniśmy zapominać, że przedstawiciel płci pięknej w postaci "a-la topless" może nie tylko stworzyć sytuację awaryjną na drodze, ale także cierpieć z jej powodu.

Składając hołd twoim ekscentrycznym pragnieniom, nie zapominaj o głosie rozsądku.

Co mówi na ten temat prawo?

Już dawno minęły czasy, gdy takie pytanie rozwiązano ustawowo. Taki zakaz został usunięty z prawa, ponieważ organy ścigania uznały, że niewłaściwe jest zajmowanie się kwestiami etycznymi za pomocą dekretów.

Czy można jeździć z gołym torsem - podczas jazdy
Dlatego każdy kierowca sam decyduje o tym, co będzie prowadzić.

W rzeczywistości, jedyną rzeczą, którą możesz pokazać (jeśli nadal byłeś zatrzymany z powodu nagiego torsu), jest naruszenie Artykułu 20.1 Kodeksu Administracyjnego Federacji Rosyjskiej.

Jest najbardziej odpowiedni w przypadku naruszenia porządku publicznego i grozi ci grzywną w wysokości od 500 do 1000 rubli lub aresztem administracyjnym na okres do 15 dni.

W końcu, w zasadzie, nie mogą obiektywnie odnosić się do prawa.

Jedyną rzeczą jest to, że argumentując o pełnię swoich działań, musisz być tak poprawny i taktowny, jak to tylko możliwe.

W jaki sposób funkcjonariusze organów ścigania traktują kierowców nagich torsów?

Zdecydowanie, ile osób - tak wiele opinii. A w organach ścigania działają różne osoby: zarówno uczciwe, jak i nie. Naturalnie ich zachowanie może być całkowicie odwrotne.Jak już wspomniano, nikt nie może zagwarantować, że jakiś konkretny przedstawiciel władz nie będzie chciał umyślnie wprowadzić użytkownika w błąd.

Dlatego zaleca się, aby nie tracić czujności.

Niemniej jednak możesz liczyć na odpowiednią postawę ciał do chęci urodzenia tułowia, jeśli nie ma innych przyczyn roszczeń policji drogowej, takich jak:

 • rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego;
 • stan zatrucia alkoholowego;
 • zaniedbanie zasad bezpieczeństwa (brak paska);
 • niechęć do komunikowania się i promowania egzekwowania prawa.

Nie zapominaj, że większość funkcjonariuszy organów ścigania to ci sami ludzie, jak zwykli obywatele. I, oczywiście, że rozumieją wszystkie problemy i trudności, z jakimi mogą się zmagać kierowcy.

Jednak jako poręczyciel pokoju publicznego i obrońca prawa i porządku, inspektor ma prawo skomentować, jeśli twój wygląd wydawał się być nieetyczny i może również zalecać ubieranie się. Ale to Ty decydujesz, czy zastosować się do tej porady.

Jak odwołać pisemną grzywnę?

Jeśli zauważysz, że sytuacja pogarsza się i dochodzi do konsensusu, to nie możesz rozpędzić polubownie, łatwiej jest zgodzić się na grzywnę, a później odwołać się do wyższych władz.

Od każdej grzywny można się zawsze odwołać. Jakie kroki podjąć?

 • Nie zapomnij zarejestrować swojego sprzeciwu wobec decyzji inspektora ("Nie naruszyłem przepisów drogowych, nie zgadzam się z oskarżeniami"). Ponadto opisz szczegółowo całą bieżącą sytuację na drodze i podaj jak najwięcej informacji.
 • Zgodnie z prawem odwołanie grzywny przysługuje ci na 10 dni. Nie chodzi jednak o dni robocze, ale o dni kalendarzowe. W tym czasie uwzględnione zostaną zarówno weekendy, jak i święta. Wydłużenie tego okresu jest teoretycznie możliwe, ale powód powinien być większy niż szacunek (choroba, podróż służbowa itd.).
 • W przypadku rozpatrzenia i rozpatrzenia Twojej skargi zwykle podejmowana jest decyzja o zakończeniu sprawy. Ale jeśli nie, to nałożono grzywnę. W tym drugim przypadku masz kolejne 10 dni na odwołanie się od takiej decyzji do wyższych władz (a po, niestety, 60 dni na zapłacenie grzywny).

Gdzie się zwrócić?

Jeśli nigdy nie musiałeś zmierzyć się z wyzwaniem grzywny, to początkowo twoje zamieszanie jest całkiem zrozumiałe. Niemniej jednak wszystko nie jest takie trudne.

Odwołać się od kary może złożyć skargę do organu, który wydał decyzję (lub wyższej instancji ruchu), w takim przypadku musi uznają to w ciągu 10 dni lub zawsze można iść do sądu.

W tym ostatnim przypadku sprawa może trwać do 2 miesięcy.

W każdym razie złożenie takiej skargi nie podlega obowiązkowi państwowemu.

Oczywiście lepiej jest nie relaksować się z wyprzedzeniem i przedstawić właściwym władzom dowody swojej niewinności (na przykład przypis, że nie ma podstawy prawnej grzywny).

Ale byłoby zbyteczne, aby dołączyć świadectwo, w którym zostanie stwierdzone, że:

 • nie byłeś pijany;
 • nie naruszył PPD;
 • nie zaniedbali bezpieczeństwa;
 • byłeś uprzejmy w stosunku do przedstawiciela policji drogowej;
 • Jednak zauważyłeś nadużycie władzy przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Ogólnie rzecz biorąc, należy wykazać maksymalną uwagę na szczegóły, które mogą pomóc. Ale nie trzymaj się błędów i literówek w protokole, ponieważ nie są brane pod uwagę.

Podsumujmy

Jak już powiedziano, nikt nie może zabronić ci być w samochodzie bez koszulki. A wszystkie działania, które zostały wzywane, aby cię powstrzymać, można uznać za bezprawne.

Oczywiście nie otwieraj się otwarcie na funkcjonariuszy organów ścigania, ale nie pozwól im naruszać twoich praw.

W zbliżającej się sytuacji konfliktu z inspektorem policji drogowej powinieneś:

 • grzecznie przypomnij mu, że jest on przedstawicielem organizacji praw człowieka i odpowiada za swoje własne oficjalne działania;
 • że ma prawo domagać się wypełnienia tylko norm i obowiązków określonych prawem (jednocześnie, aby pokazać punkty prawne, których rzekomo nie przestrzegasz, a także rodzaje odpowiedzialności administracyjnej za ich naruszenie);
 • te nierozsądne żądania można uznać za nadużycie władzy, prześladowania z nieznanych przyczyn, a także za naruszenie praw i wolności.

A jednak chcę wierzyć, że na twojej drodze spotkasz tylko przyjazną i wyrozumiałą policję drogową, a piękna i ciepła pogoda da tylko pozytywne emocje!

Darmowa porada prawnaPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top